headerphoto


Suplementy i co dalej???

Suplementy to jeden z wielu dodatkowych obszarów, obok klasycznej rehabilitacji, którym moi rodzice się mocno interesują. Oczywiście przyświeca im jeden cel: poprawić możliwości funkcjonowania mojej małej osóbki. A co z tego wynika, każdy sposób, bezpieczny dla mnie, który przybliży nas do tego celu, jest dobry.

Tym razem są to, ogólnie mówiąc, suplementy. Nazwa jak nazwa, preparaty jak preparaty, jednak w tym obszarze są dwa największe problemy:

  1. brak powszechnie znanych standardów w zD, co?, komu?, ile?, przez ile?, jakie dawki?, jakie efekty?, jakie kombinacje?

  2. najciekawsze i najbardzej oczekiwane działanie większości z nich w zD jest w obszarach pominiętych przez producenta jako nieprzydatnych dla ludzi bez wady genetycznej np: Gingko Biloba, znany wszystkim preparat na poprawę pamięci i ukrwienia mózgu, w przypadku zD być może także działa podobnie, ale jego najcenniejszym działaniem jest neutralizowanie działania GABA, które spowalniają pracę mózgu osób z zD (podobnie jak w wieku starczym). Ale o tym wie niewielu lekarzy, a czytać trzeba na portalach zagranicznych i mocno specjalistycznych.

Konsekwencją tych problemów jest mizerna możliwość konsultowania u specjalistów. Jeszcze mniejsza możliwość zebrania wszystkich informacji w jednym miejscu i połączenia ze sobą w optymalną całość. Brak informacji w medycznych książkach sprzed nastu lat sprawia, że dla lekarzy temat nie istnieje i jest konsekwentnie ignorowany.

Jednak rynek suplementów rozwija się bardzo prężnie (głównie poza granicami Polski) i to jest pocieszające. W obszarze tym dzieje się na prawdę bardzo wiele. A paczkę można już na szczęście zamówić nawet z odległych krajów.

Duża część informacji w tym dziale została zaczerpnięta ze strony www.zespoldowna.info Tworzy ją grupa ludzi bardzo aktywnie poszukująca. Skrobią, kopią, analizują a co najważniejsze próbują łączyć fakty. To jest wartość sama w sobie, bo naukowcy publikujący wyniki swoich badań, nie zawsze analizują swoje prace w obszarze problemów osób z zD. A łączenie wyników prac różnych naukowców w jedno, potem konsultacje z nimi i nowe ścieżki badań - to ogromnie ważna robota. Pozdrawiam i nie zatrzymujcie się.

Osoby bardziej zainteresowane dokładnymi opisami odsyłam na stronę - Suplementy na www.zespoldowna.info.

W poniższej tabeli zawarłem ogólne informacje, o suplementach, które Kubuś otrzymuje / otrzymywał / otrzymuje okresowo.

Uwaga najważniejsza: Kubuś reguralnie przechodzi badania, w tym krwi i wnikliwie są kontrolowane wszelkie wyniki.

Co Mały komentarz
Nutrivene-D Program Nutrivene-D to specjalne preparaty dla dzieci i osób dorosłych z Zespołem Downa. To trzy preparaty - Nutrivene-D, formuła na dzień i formuła na noc.

Kubusiowi podajemy Nutrivene-D oraz Formułę na noc. Niestety po formule na dzień wystąpiły efekty uboczne, o których było w ulotce. Odstawiliśmy.

Po podaniu Nutrivene po około trzech dniach Kubuś stał się bardziej witalny i energiczny. To dobry efekt, zawsze ma mnóstwo energi, aby poznawać świat, który go otacza.

Skład Nutrivene jest od czasu do czasu lekko modyfikowany. To efekt kolejnych badań i obserwacji.

Moja reakcja po testowaniu Nutrivene - wzmacnia i daje energię. Jak po preparatach witaminowych. Ale dla Kubusia poza witaminami i minerałami to dodatkowo neuroprzekaźniki, antyutleniacze, pierwiastki śladowe i wiele innych rzeczy. Na pewno na Kubusia działa to jeszcze lepiej :D Pozwala mu odetchnąć i łatwiej osiągąć kolejne cele.

Więcej informacji o preparatach na stronie: Strona Nutrivene

Kurkuma Nutrivene Longvida Curcumin. Taką "wersję" kurkumy otrzymuje Kubuś. Longvida to opatentowana forma kurkumy - lepiej przyswajalna przez organizm. Ale pewine można podawać każdą postać kurkumy - nawet jako przyprawa do potraw.

To bardziej działanie na przyszłość, niż tu i teraz. Kurkuma ma zbawienne działanie związane z przyszłością Kubusia i dużym prawdopodobieństwem wystąpienia u Kubusia choroby Alzheimera i to już w wieku 30 lat.

Poza tym nawet osoby bez Zespołu Downa powinny zwiększyć udział kurkumy w przyprawach do dań - to wyjdzie wszystkim na zdrowie.

Moja reakcja po testowaniu kurkumy - smaczne dania :) a pigułki - bez zauważlnego efektu :)

Więcej informacji na stronie: Nutrivene Longvida Curcumin

Ginkgo Biloba Ginkgo Biloba - to pierwszy suplement, który otrzymywał Kubuś. Zaczeliśmy w 3 miesiący życia. Decyzja była najprostsza, bo to "zwykłe" zioło. Reszta suplementów czekała na lepsze czasy.

Na początku podawaliśmy preparat w płynie. Jedyny, który udało nam się znaleźć bez alkoholu. Podawanie małemu dziecku płynu jest prostsze. A właściwie jedynie taka opcja jest możliwa. Oczywiście można kapsułkę z ginkgo wsypać w jakiś słoiczek. Ale preparat jest tak gorzki, że każdy posiłek staje się nie jadalny :D

Więcej informacji na stronie: Ginkgo Biloba w płynieTeraz Kubuś już nauczył się połykąć kapsułki i proszki i podajemy zwykły, kupiony w aptece preparat. Ważne, aby trzymał standardy. My dajemy Bilobil.

Więcej informacji na stronie: Ginkgo Biloba - Bilobil - KRKA-POLSKA Sp. z o.o.Efektów spektakularnych nie było i nie ma. Ale pozytywne działanie na funkcjonowanie główki Kubusia jest pewne :)

Moja reakcja po testowaniu ginkgo biloba - faktycznie główka lepiej pracuje. Potrzeba mniej kawy, zwłaszcza wieczorem :) Oby dodatkowe efekty pozytywne u Kubusia były jeszcze bardziej odczuwalne dla niego :)
Zielona herbata Teavigo - preparat z zielonej herbaty z EGCG. I to właściwie dla EGCG podajemy ten preparat. Poza tym jest to jeden z niewielu preparatów z zielonej herbaty bez kofeiny.

EGCG modyfikuje aktywność genu DYRK 1 A (jego nadaktywność ogólnie mówiąc przeszkadza Kubusiowi w funkcjonowaniu), przez co poprawia upośledzenie funkcji poznawczych.

Moja reakcja po testowaniu zielonej herbaty - nic specjalnego, ale rozumiem, że u mnie EGCG nie musi neutralizować nadaktywności jakiś genów.

Więcej informacji na stronie:
  1. TeaVigo
  2. TeaVigo w sklepie


Oleje omega ProDHA Nordic Naturals - preparat z omegami, z dużą dawką DHA i ciut mniejszą EPA. W zespole downa jest brak olejów zwierzących, czyli DHA, dlatego trzeba Kubusiowi je podać w zwiększonej dawce.

Dlaczego akurat ten produkt? Wiele omeg można kupić w aptekach w Polsce. Nawet smakowych. Niestety absolutnie wszystkie śmierdziały rybą.

Zanim Kubuś nauczył się łykać kapsułki z omegami, musieliśmy wyciskać olej do jedzenia. Każdy preparat, nawet smakowy śmierdział, aż nos wykręcało. Jak to Kubuś jadł? Do dzisiaj tego nie wiem. Choć nie zawsze dał się "oszukać" i szło to łatwo. Preparat ProDHA jest truskawkowy i śmierdział najmniej. Przeważał zapach truskawkowy i to był duży plus :D

Moja reakcja po testowaniu omeg - tutaj proszę samemu odpowiedzieć. Omegi od jakiegoś czasu to temat popularny :)

Więcej informacji na stronie: ProDHA Nordic Naturals

Oleje lniany budwigowy Olej lniany budwigowy doskonale regulował pracę brzuszka i jelit Kubusia. Po wielu problemach z brzuszkiem, olej budwigowy pomagał i w części rozwiązywał problemy.

Ważna uwaga - olej należy kupować generalnie w aptece i musi być przechowywany w lodówce w temperaturze ok. 10 stopni. Cała reszta olejów lnianych ze sklepów, które stoją na półkach obok oliwy z oliwek można wyrzucić do śmietnika.

Moja reakcja po testowaniu oleju - olej jak olej - dobrze działa na jelita :D

Więcej informacji na stronie:
  1. Olej budwigowy - Oleofarm
  2. Olej budwigowy - Bioflax - Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich1% podatku / darowizna

INTERNAUTO - PROSZĘ wspomóż mnie w drodze przez życie. Pozwól, abym mógł przejść je na tyle normalnie, na ile to możliwe. Dzięki Tobie będę bliżej "normalnie". więcej

Apel o 1% za 2017 r.
w formacie PDF

Archiwum apeli

21 marca
Światowym Dniem
Osób z Zespołem Downa

W 2016 r. został przygotowany cykl filmów promujących ten dzień - wywiady z osobami z ZD z 38 krajów, w tym z Polski - "MY FRIENDS MY COMMUNITY" - Obejrzyj filmy

W 2015 r. został przygotowany cykl filmów promujących ten dzień - wywiady z osobami z ZD z 38 krajów, w tym z Polski - "MY OPPORTUNITIES, MY CHOICES" - Obejrzyj filmy

W 2014 r. został przygotowany kolejny film promujący ten dzień - LET US IN - I WANT ACCESS TO HEALTHCARE! - Obejrzyj film

W 2013 r. został przygotowany kolejny film promujący ten dzień - LET US IN - I WANT TO WORK! - Obejrzyj film

W 2012 r. został przygotowany kolejny fantastyczny film promujący ten dzień - LET US IN - I WANT TO LEARN! - Obejrzyj film

W 2011 r. został przygotowany fantastyczny film promujący ten dzień - Will you "Let Us In!"? - Obejrzyj film

W 2009 r. nie było o tym głośno w mediach, ale w TOK FM była audycja. Chcesz posłuchać? Format mp3 (28MB) - pobierz

1% podatku
pomagają mi zbierać:

Kancelaria Doradztwa Podatkowego ABC
Chojnowska Małgorzata

(Kancelaria objeła opieką Kubusia)

NajlepszeWakacje.com
(serwis internetowy i sieć biur turystycznych)

Kanadyjskie Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne
"Buzzy Bee"


Stowarzyszenie Studio Cogito - Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne

fotopracownia bednarczukowie